Slide zdjęcie gmina zduny Slide zdjęcie gmina zduny Slide zdjęcie gmina zduny zdjęcie gmina zduny Slide zdjęcie gmina zduny

Pomóżmy zbudować kompleksowy ośrodek dla dzieci z niepełnosprawnościami w Zdunach !

Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Obywatelskich Ziemi Łowickiej

to grupa ludzi z pasją, których połączyło stowarzyszenie. Prowadzą bezpłatną rehabilitację dla osób niepełnosprawnych, pomagają dzieciom i dorosłym w powrocie do zdrowia, odzyskiwaniu sprawności, ale przede wszystkim troszczą się o dobro drugiego człowieka.

Krótko o Stowarzyszeniu:

Wszystko zaczęło się ze szczerej chęci pomocy, od małego pokoju w niewielkim mieszkaniu, od kilku dzieci, które oprócz miłości, potrzebowały rehabilitacji i pomocy w codziennym funkcjonowaniu. Kolorowa tapeta w słonie, materac i kilka podstawowych przyrządów wystarczyło na początek, ale dzieci przybywało i przybywało, a nasze potrzeby rosły.
Dziś jest nas 105, w sumie z terapeutami-121 osób!

„Działamy bez zysku, jesteśmy organizacją pożytku publicznego a pisząc projekty pozyskujemy pieniądze na naszą działalność”.

Dotychczasowa siedziba z 16-toma gabinetami jest niewystarczająca dla zapewnienia właściwych warunków lokalowych, rozwojowych dla wciąż wzrastającej liczby niepełnosprawnych osób, których chcemy pomagać.

Nie tracąc nadziei, chęci i sił do walki o lepszą przyszłość naszych niepełnosprawnych dzieci podjęliśmy ambitny plan budowy kompleksowego ośrodka. Udało się nam pozyskać budynek o powierzchni użytkowej 277,56m2 z częścią działki o powierzchni 0,43ha, w którym chcemy stworzyć Kompleksowy Ośrodek Opiekuńczo-Edukacyjno-Rehabilitacyjny, który byłby odpowiedzią na potrzeby osób z niepełnosprawnością, zarówno tych małych zagrożonych niepełnosprawnością, jak i dorosłych z zakresu terapii zajęciowej, rehabilitacji, przygotowania do pracy i opieki po śmierci najbliższych.

Jak możemy im pomóc?

W ramach ośrodka Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Obywatelskich Ziemi Łowickiej chce stworzyć Oddział Terapii Dziennej i Poradnię Rehabilitacyjną, Zakład Aktywizacji Zawodowej, Mieszkania Treningowe, Środowiskowy Dom Samopomocy jednak dla stowarzyszenia największym wyzwaniem inwestycyjnym będzie generalny remont i rozbudowa budynku!

JEŚLI CHCIAŁBYŚ DOŁOŻYĆ SWOJĄ CEGIEŁKĘ DO BUDOWANEGO OŚRODKA, BĘDZIEMY WDZIĘCZNI.
JEDNĄ WPŁATĄ LUB UDOSTĘPNIENIEM POMAGASZ 105 NIEPEŁNOSPRAWNYM DZIECIOM!

Jak możemy pomóc?

➢ za pośrednictwem https://zrzutka.pl/kwfw3n
➢ lub na konto Stowarzyszenia: 07 1020 4580 0000 1302 0103 1319
➢ lub przekazując 1% podatku KRS-0000255117
➢ zapraszamy również do udziału w aukcjach lub przeznaczaniu
rzeczy na licytacje, które prowadzimy na portalu Facebook, BAZAREK: DOM NA 105

Stowarzyszenie centrum Inicjatyw obywatelskich Ziemi Łowickiej
99-400 Łowicz, ul. Świętojańska 1/3
www.centrum.lowicz.pl

 

3 Lubi
Wcześniejszy post: Wesołych Świąt WielkanocnychNastępny post Webinarium pn. „Młodzi z POWERem. Fundusze Europejskie dla osób do 29. roku życia”

Powiązane wpisy

Przejdź do treści