Slide Slide Slide Slide

Dożynki Województwa Łódzkiego Uniejów 2020

Dożynki Województwa Łódzkiego Uniejów 2020.

Tegoroczne święto plonów czyli Dożynki Wojewódzkie odbyły się w Uniejowie, na terenie przy „Termach Uniejów”, 20 września 2020 r.
Gospodarzem Dożynek był Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.
Dożynki zainaugurowano mszą świętą na terenie Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich, a następnie uroczysty korowód przeszedł na teren
rekreacyjny przy termach gdzie odbyły się uroczystości obrzędowe takie jak: przekazanie dożynkowego chleba, prezentacja i
wybór najpiękniejszego wieńca. W godzinach popołudniowych rozpoczęły się konkursy oraz koncerty gwiazd.

Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców regionu, była znakomitą okazją do zaprezentowania zdrowych produktów i
potraw przyrządzanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, a także do promowania kultury i tradycji regionu przez przedstawicieli gmin,
powiatów oraz instytucji promujących pozyskiwanie środków z funduszy europejskich.

Wójt Gminy Krzysztof Skowroński wraz z delegacją Kół Gospodyń Wiejskich (KGW Zdunianki, KGW Urzecze oraz KGW Retro-Xsiężanki)
oraz Stowarzyszeniem Miłośników Starej Motoryzacji i Maszyn Rolniczych „Retro-Łowiczanka”
reprezentowali Gminę Zduny na Dożynkach Wojewódzkich w Uniejowie.

Wcześniejszy post: ZAPROSZENIE NA BEZPŁATNE BADANIA PROFILAKTYCZNE Z ZAKRESU DOLEGLIWOŚCI ZWIĄZANYCH Z BÓLEM I OBRZĘKIEM STAWÓWNastępny post Bezpłatne spotkania informacyjne “Wsparcie dla firm z województwa łódzkiego”