Informacja dotycząca zwrotu podatku akcyzowego

Szanowni Mieszkańcy,

Wójt Gminy Zduny przypomina, że w okresie od 1 do 28 lutego 2022 r. producenci rolni mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 sierpnia 2021 r. do 31 stycznia 2022 r.

Stawka zwrotu podatku akcyzowego w 2022 r. wynosi 1,00 zł do 1 litra oleju napędowego.

Limit zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej wynosi 110,00 litrów do 1 ha użytków rolnych oraz 40 litrów do 1 dużej jednostki przeliczeniowej bydła (DJP).

W przypadku ubiegania się przez producenta rolnego o zwrot podatku w odniesieniu do bydła, do wniosku o zwrot podatku dołącza się również dokument wydany przez kierownika biura powiatowego

Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zawierający informację o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła (DJP) w 2021 r.

W przypadku złożenia wniosku w lutym 2022 r. wypłata zwrotu podatku akcyzowego nastąpi gotówką w kasie Urzędu Gminy Zduny albo przelewem bankowym w okresie do 30 kwietnia 2022 r.

Wnioski o zwrot podatku akcyzowego można pobierać w Urzędzie Gminy Zduny (pokój nr 6) lub w wersji elektronicznej na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Zduny:

(w zakładce: Poradnik interesanta/ Podatki/Wykaz zwrotu podatku akcyzowego).

Wcześniejszy post: Szkolenia dla małych i średnich gospodarstw w zakresie zapobiegania rozprzestrzeniania ASFNastępny post Ostrzeżenie przed Silnym Wiatrem !