Slide zdjęcie gmina zduny Slide zdjęcie gmina zduny Slide zdjęcie gmina zduny zdjęcie gmina zduny Slide zdjęcie gmina zduny

Informacja dotycząca zwrotu podatku akcyzowego

Szanowni Mieszkańcy,

Wójt Gminy Zduny przypomina, że w okresie od 1 do 28 lutego 2022 r. producenci rolni mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 sierpnia 2021 r. do 31 stycznia 2022 r.

Stawka zwrotu podatku akcyzowego w 2022 r. wynosi 1,00 zł do 1 litra oleju napędowego.

Limit zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej wynosi 110,00 litrów do 1 ha użytków rolnych oraz 40 litrów do 1 dużej jednostki przeliczeniowej bydła (DJP).

W przypadku ubiegania się przez producenta rolnego o zwrot podatku w odniesieniu do bydła, do wniosku o zwrot podatku dołącza się również dokument wydany przez kierownika biura powiatowego

Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zawierający informację o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła (DJP) w 2021 r.

W przypadku złożenia wniosku w lutym 2022 r. wypłata zwrotu podatku akcyzowego nastąpi gotówką w kasie Urzędu Gminy Zduny albo przelewem bankowym w okresie do 30 kwietnia 2022 r.

Wnioski o zwrot podatku akcyzowego można pobierać w Urzędzie Gminy Zduny (pokój nr 6) lub w wersji elektronicznej na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Zduny:

  • http://bip.ugzduny.nv.pl

(w zakładce: Poradnik interesanta/ Podatki/Wykaz zwrotu podatku akcyzowego).

5 Lubi
Wcześniejszy post: Szkolenia dla małych i średnich gospodarstw w zakresie zapobiegania rozprzestrzeniania ASFNastępny post Ostrzeżenie przed Silnym Wiatrem !

Powiązane wpisy

Przejdź do treści