Konkurs dla przedsiębiorstw realizujących swoją działalność na terenie woj. Łódzkiego!

Drodzy Państwo,

Firma lexway organizuje konkurs dedykowany w ramach B+R, dla przedsiębiorstw realizujących swoją działalność na terenie woj. Łódzkiego.

Zgłoś się do nas już dziś!

Kto może składać wnioski?

• przedsiębiorstwa mikro, małe, średnie, duże

• konsorcja przemysłowe z rolą wiodącą przedsiębiorstwa.

Na co można otrzymać dofinansowanie?

• przeprowadzenie badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych służących opracowaniu nowego lub znacząco udoskonalonego produktu (wyrobu lub usługi) lub procesu;

• przeprowadzenie eksperymentalnych prac rozwojowych służących opracowaniu nowego lub znacząco udoskonalonego produktu (wyrobu lub usługi) lub procesu.

Elementem projektu badawczo-rozwojowego mogą być koszty inwestycji w infrastrukturę badawczo-rozwojową, rozumianą jako środki trwałe (aparatura naukowo-badawcza) oraz wartości niematerialne i prawne niezbędne do prowadzenia badań przemysłowych lub eksperymentalnych prac rozwojowych przedstawionych w projekcie, o ile koszty te ponoszone są przez wnioskodawcę będącym przedsiębiorstwem oraz nie przekraczają 30% wartości kosztów kwalifikowanych projektu.

Elementem projektu nie może być wdrożenie wyników prac B+R.

Procent dofinansowania projektu
Max % dofinansowania:

• Badania przemysłowe:

– mikroprzedsiębiorstwa i małe przedsiębiorstwa: 80%;

– średnie przedsiębiorstwa: 75%;

– duże przedsiębiorstwa: 65%.

• Eksperymentalne prace rozwojowe:

– mikroprzedsiębiorstwa i małe przedsiębiorstwa: 60%;

– średnie przedsiębiorstwa: 50%;

– duże przedsiębiorstwa: 40%.

• Prace przedwdrożeniowe: do 50%.

• Maksymalny poziom dofinansowania dla organizacji badawczych, jeśli realizują projekt w ramach działalności niegospodarczej to 100%.

• Maksymalny poziom dofinansowania kosztów inwestycji w infrastrukturę badawczo-rozwojową ponoszonych przez przedsiębiorstwa wynosi do 85%.

• Maksymalny poziom dofinansowania na cały projekt wynosi 85%.

Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach niniejszego konkursu wynosi 28 000 000,00 zł.

Firma lexway podejmuje współpracę na zasadzie success fee.

Więcej informacji można uzyskać od ekspertów:

Izabela – Ekspert ds. dotacji 789 407 561

Marek – Ekspert ds. dotacji 666 653 577

Zachęcamy wszystkich do brania udziału w konkursie !

Wcześniejszy post: Skorzystaj z wyszukiwarki EkodotacjiNastępny post Bezpłatne Porady Prawne