Slide zdjęcie gmina zduny Slide zdjęcie gmina zduny Slide zdjęcie gmina zduny zdjęcie gmina zduny Slide zdjęcie gmina zduny

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 – Informacja dla respondentów

Aby być pewnym, że nie padniemy ofiarą oszusta – sugerujemy samospis internetowy – z poziomu strony https://spis.gov.pl .

Osobom starszym, bądź nieposiadającym Internetu mogą pomóc osoby z rodziny.

Jeżeli seniorzy mieszkają z rodziną, warto pamiętać, że odpowiedzi za całe gospodarstwo domowe może udzielić jeden reprezentant – nie ma wtedy konieczności spisywania się indywidualnie.

Aby samemu dokonać samospisu można także skorzystać ze „spisu na żądanie” pod numerem 22 279 99 99, gdzie należy wybrać opcję „spisz się przez telefon”. Wtedy respondent ma pewność, że  po drugiej stronie słuchawki odezwie się rachmistrz spisowy.

Samospisu można także dokonać w każdym urzędzie miasta/gminy oraz w każdym urzędzie statystycznym.

 Respondenci, którzy nie będą mogli samodzielnie spisać się poprzez formularz internetowy lub telefoniczne na infolinii spisowej, zostaną spisani przez rachmistrzów telefonicznie.

Z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania.

Rachmistrzowie telefoniczni rozpoczną pracę od 4 maja br. Rachmistrzowie będą dzwonić z numeru: 22 828 88 88

Rachmistrz spisowy posługuje się unikatowym numerem tzw. identyfikatorem, na podstawie którego można dokonać jego weryfikacji na infolinii spisowej pod numerem 22 279 99 99, a od maja na stronie https://spis.gov.pl  w specjalnej aplikacji służącej weryfikacji rachmistrza.

3 Lubi
Wcześniejszy post: Konkurs NSP dla PRZEDSZKOLI „Liczymy się dla Polski”Następny post Konkurs Filmowy „Dlaczego liczy się każdy ?”

Powiązane wpisy

Przejdź do treści