Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkańców

Szanowni Państwo!

Od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.
Udział w spisie jest obowiązkowy!
Spisem objęte są osoby, które 31 marca 2021 r.:
• mieszkały w Polsce na stałe lub przebywały czasowo – zarówno obywatele polscy jak i cudzoziemcy,
• obywatele polscy przebywający za granicą, którzy nie wymeldowali się z pobytu stałego w Polsce,
• osoby bezdomne – obywatele polscy i cudzoziemcy.

Obowiązkową metodą jest samospis internetowy.

• Wejdź na stronę GUS spis.gov.pl i wypełnij formularz spisowy.

Jeżeli nie możesz tego zrobić we własnym zakresie, odwiedź najbliższy urząd gminy.

Na czas trwania spisu urzędy gmin przygotowały specjalne miejsca, gdzie wykonasz samospis.
Nie możesz wykonać samospisu internetowego?

Zadzwoń na infolinię: 22 279 99 99 i spisz się przez telefon.
Jeśli nie spiszesz się przez internet ani przez telefon, skontaktuje się z Tobą rachmistrz telefonicznie lub bezpośrednio, aby przeprowadzić spis.

Zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. nie możesz odmówić mu przekazania danych!
Pamiętaj, że udział w spisie jest obowiązkowy – tak stanowi ustawa spisowa. Odmowa udziału w spisie powszechnym grozi karą grzywny na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

Do Spisu powszechnego zachęca również pochodzący z Łodzi znany i lubiany aktor Piotr Zelt.

On już się Spisał!

Film: Czy wziąłeś już udział w… – Urząd Statystyczny w Łodzi (facebook.com)

Teraz Twoja kolej ➡️ spis.gov.pl

#LiczySięKażdy

Nie obawiaj się o swoje dane!.
Są u nas bezpieczne, ponieważ chroni je tajemnica statystyczna.

Wejdź na stronę www.spis.gov.pl aby:
Sprawdzić, o co zapytamy w spisie?
Zapoznać się z ustawą spisową?
Zweryfikować rachmistrza?

1 jak
Wcześniejszy post: Teleplatforma Pierwszego KontaktuNastępny post Rachmistrzowie Spisowi Zaczynają Pracę w Terenie!