Slide Slide Slide Slide

Odbiór końcowy drogi wewnętrznej przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie.

22 października odbył się odbiór drogi wewnętrznej wraz z oświetleniem ulicznym oraz odcinkiem drogi gminnej nr 105410E we wsi Nowe Zduny.
W zakresie tego zadania wykonano kompleksową przebudowę jezdni o szerokości 4 metrów i długości 1,33 km. Wykonano m.in. ścieżkę pieszo-rowerową,
utwardzono pobocza wraz ze zjazdami, pobudowano nowy chodnik, przy którym zamontowane zostały ławki i posadzono drzewa alejowe.
Całość inwestycji zwieńczyło nowoczesne energooszczędne oświetlenie uliczne.
Nowo powstała ścieżka pieszo-rowerowa cieszy się już dużym zainteresowaniem mieszkańców naszej gminy. Wykonawcą przedmiotowego zadania była firma Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „ERBEDIM” Spółka z o. o., ul. Żelazna 3, 97-300 Piotrków Trybunalski.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 1 125 616,87 zł

Na wyżej wymienione zadanie Gmina Zduny pozyskała dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 924 607,00 zł.

Oddany odcinek drogi nie tylko wzbogaci estetykę okolicy, ale przede wszystkim znacząco poprawi bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Zduny
oraz młodzieży uczęszczającej do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie.

Wcześniejszy post: „Pod biało-czerwoną” – zapraszamy do udziału w akcji!Następny post ,,Niepodległa do hymnu”