Otwarcie obiektu sportowego oraz ekopracowni przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Bąkowie Górnym

W dniu 3 czerwca 2022 roku miało miejsce otwarcie obiektu sportowego oraz ekopracowni przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Bąkowie Górnym.

Inwestycja ta powstała, między innymi dzięki środkom zewnętrznym, które udało się nam pozyskać z Ministerstwa Sportu w ramach programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej dzięki której otrzymaliśmy dotację w kwocie 310.900,00 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych pozyskaliśmy środki w kwocie 495.221,44 zł.

Całkowita wartość zadania wyniosła 1.116.416,53 zł, a jego wykonawcą została firma TORAKOL Sp. z o.o. z Radziejowa.

Nowoczesny obiekt posiada szereg funkcji, w którego skład wchodzą:

• boisko wielofunkcyjne,
  • boisko do siatkówki plażowej,
  • bieżnia,
  • skocznia do skoku w dal,
  • rzutnia do pchnięcia kulą,
  • ścianka wspinaczkowa i siłownia plenerowa.

Oprócz obiektu sportowego Szkoła Podstawowa w Bąkowie Górnym wzbogaciła się o nowoczesną ekopracownię.

Ekopracownia umożliwi wykorzystanie możliwie jak najlepszych i najnowocześniejszych technik informacyjno-komunikacyjnych w postaci kompletnych pakietów multimedialnych, które pomogą uczniom przeprowadzanie doświadczeń, eksperymentów oraz projektów.

Całkowity koszt zadania wyniósł 52.812,00 zł, z czego 44.660,00 zł pozyskano z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Wcześniejszy post: Rozpoczęła się rekrutacja do Gminnego Żłobka w Nowych Zdunach !Następny post Informacja o przerwie w dostawie wody w dniu 8 czerwca 2022 roku