Przywitanie wozu strażackiego w Ochotniczej Straży Pożarnej w Zdunach!

Szanowni Państwo,

26 listopada 2021 roku, w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Zdunach odbyło się uroczyste powitanie fabrycznie nowego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego na podwoziu firmy MAN.
Pojazd posiada silnik 320 KM oraz napęd 4×4.
Wydajność autopompy to 3200 l/minutę.
Samochód jest wyposażony w zbiornik na wodę o pojemności 4500 l, zbiornik na pianę o pojemności 450 l, drabinę, radiotelefony oraz skrzynię na oraz skrzynię na drobny sprzęt ratowniczo-gaśniczy zamontowany na dachu samochodu !
Fundusze na zakup samochodu zostały pozyskane z :
  • Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi – 420 000,00 zł
  • Gminy Zduny – 300 000,00 zł
  • Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej – 140 000,00 zł
  • Budżetu Ochotniczej Straży Pożarnej w Zdunach -3 706,00 zł
Dodatkowo samochód zostanie wyposażony w nowy zestaw hydrauliczny firmy Lukas- zakupiony dzięki środkom pozyskanym z Funduszu Sprawiedliwości przy wsparciu z budżetu Gmina Zduny.
Samochód niewątpliwie przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa lokalnej społeczności !
Gratulujemy druhom OSP Zduny oraz życzymy Wam Druhowie wszelkiej pomyślności i tyle samo wyjazdów, co szczęśliwych powrotów do strażnic.
Zdjęcia z uroczystości:

Wcześniejszy post: Konkurs Plastyczny pn. „Kartka świąteczna inna niż wszystkie”Następny post Szkolenia dla małych i średnich gospodarstw w zakresie zapobiegania rozprzestrzeniania ASF