Rolniku! Dźwigaj z głową – mierz siły na zamiary!

„Kości i stawy też rolnika sprawy”

Jest to hasło jednej z licznych kampanii prewencyjnych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, prowadzonych w 2021 roku.

Jej celem jest zwrócenie uwagi na przyczyny chorób i urazów układu mięśniowo-szkieletowego, które są nie tylko źródłem dolegliwości, ale zwiększają też ryzyko wypadku przy pracy rolniczej.

Możesz zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób układu ruchu:

• stosując właściwą technikę podnoszenia i przenoszenia,

• organizując ergonomiczne stanowisko pracy,

• ograniczając do minimum ręczne prace transportowe,

• przestrzegaj norm podnoszenia i przenoszenia,

• stosując przerwy w pracy,

• kontrolując stan zdrowia,

• unikając bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami, szczególnie z dużymi osobnikami,

• zapobiegając urazom układu ruchu,

• korzystaj z bezpiecznych drabin przy pracach na wysokości.

Nie lekceważ bólu! Skorzystaj z bezpłatnej rehabilitacji.

Jednym ze sposobów zapobiegania lub łagodzenia dolegliwości ze strony układu ruchu jest bezpłatna rehabilitacja, realizowana w Centrach Rehabilitacji Rolników.

Zachęcamy wszystkich rolników z powiatu łowickiego do składania wniosków o skierowanie na rehabilitację.

Dbajmy o Nasze Zdrowie!

Więcej informacji na temat zasad kierowania na turnusy rehabilitacyjne można uzyskać pod numerami telefonów:
(42) 665 07 29 (OR KRUS w Łodzi),
(43) 824 15 43 (PT KRUS w Zduńskiej Woli),
(44) 725 64 25 (PT KRUS w Tomaszowie Mazowieckim).

Wcześniejszy post: Weekend na WSINastępny post Sczepienia Przeciwko COVID 19