Slide zdjęcie gmina zduny Slide zdjęcie gmina zduny Slide zdjęcie gmina zduny zdjęcie gmina zduny Slide zdjęcie gmina zduny

Wręczenie Krzyża Zasługi

Szanowni Państwo,

Pan Krzysztof Skowroński Wójt Gminy Zduny został odznaczony przez  Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Brązowym Krzyżem Zasługi.

W imieniu Prezydenta odznaczenie wręczył Wicewojewoda Łódzki Karol Młynarczyk.

Uroczyste wręczenie odznaczenia odbyło się 29 czerwca w siedzibie Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi.

Pan Krzysztof Skowroński Brązowy Krzyż Zasługi otrzymał za zaangażowanie na rzecz Samorządu Gminy Zduny daleko wykraczające poza zakres obowiązków zawodowych.

Pomimo krótkiego stażu w samorządzie osiągnął on wiele sukcesów na płaszczyźnie zarówno zawodowej jak i samorządowej.

Wprowadził Gminę Zduny na ścieżkę prężnego rozwoju, pozyskując w latach 2019 i 2020 ponad 14 mln  zł ze środków zewnętrznych na inwestycje oraz rozwój gminy.

Angażuje się w promocję lokalnych tradycji i kultury regionalnej.

Aktywnie wspiera działalność Ochotniczych Straży Pożarnych, dla których na wyposażenie pozyskał ogromne środki finansowe.

W roku 2021 otrzymał tytuł Osobowości Roku 2019 w kategorii „Polityka, Samorządność i Społeczność Lokalna” w powiecie łowickim. Dzięki jego zaangażowaniu Gmina Zduny stała się rozpoznawalna na mapie województwa łódzkiego i poza nim.

Na tej samej uroczystości wręczono Srebrny Krzyż Zasługi Panu Edwardowi Pierzchale, obecnemu Radnemu Gminy Zduny oraz Brązowy Krzyż Zasługi Pani Krystynie Guzek, która od wielu lat pełni funkcję Prezesa Stowarzyszenia Seniorów Gminy Zduny.

Krzyż Zasługi ustanowiony został przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawą z dnia 23 czerwca 1923 r. jest odznaczeniem dla osób, które położyły zasługi dla Państwa lub obywateli  spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść Państwu lub obywatelom. Może być nadany także za: za ofiarną działalność  publiczną, za ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.

 

5 Lubi
Wcześniejszy post: Informacja o przerwie w dostawie wody.Następny post Informacja !

Powiązane wpisy

Przejdź do treści